You are currently viewing Czym jest Holistyczne zarządzanie sobą w czasie?

Czym jest Holistyczne zarządzanie sobą w czasie?

Czas czytania: 4 minut

Cześć!

Holistyczne zarządzanie sobą w czasie – czym jest tak na prawdę? Jeśli czytałaś ostatni artykuł o tym Dlaczego tradycyjne zarządzania czasem już nie działa?  zapewne już możesz się domyślać czym jest holistyczne podejście do czasu. W tym artykule przybliżę Ci:

 • Czym jest Holistyczne zarządzanie sobą w czasie?

 • Od czego zacząć przygodę ze swoim indywidualnym stylem organizacji i planowania?

 • Czy to już ten czas, abym wzięła swoją organizację we własne ręce?

 

Czym jest Holistyczne zarządzanie sobą w czasie?

Pisząc e-booka o Kobiecym Syndromie Zabiegania, którego możesz pobrać na Stronie głównej podałam swoją definicję tego terminu. Dla mnie Holistyczne zarządzanie sobą w czasie to:  w głównej mierze sztuka odpuszczania, poznawania i akceptacji siebie. To organizacja życia według wartości życiowych. To planowanie celów, które sprawiają mi radość i budzą we mnie pozytywne emocje, a wręcz są moimi marzeniami. To również korzystanie z doświadczenia życiowego i wrodzonych talentów, jakimi już dysponuję. Jest to dla mnie połączenie pracy z ciałem, umysłem, oraz duszą. Połączenie tych trzech wymiarów odbywa się poprzez:

 • świadomy oddech i ćwiczenia (Ciało)
 • zdobywanie wiedzy i szeroko rozumiany samorozwój (Umysł)
 • praktykowanie wdzięczności i świadomą pracę z afirmacjami (Dusza)

Moje holistyczne zarządzanie sobą w czasie i wszystko co się na nie składa jest zbudowane na bazie wartości, które wyznaję (o wartościach i o tym jak je wyznaczyć możesz przeczytać w tym artykule ).

Holistyczne zarządzanie sobą w czasie = unikalny system organizacji i planowania

Ważnym elementem Holistycznego zarządzania sobą w czasie jest to, że jest unikatowe dla każdej z nas. Nie ma jednego idealnego sposobu organizacji, planowania i wyznaczania celów dla wszystkich, o czym pisałam w poprzednim artykule. Każda z nas ma swój unikalny zestaw do zarządzania sobą w czasie. Na przykład:

 • Jeśli jesteś osobą, która ma skłonności do perfekcjonizmu i boi się oceny innych osób , tak jak ja kiedyś: prawdopodobnie będziesz wyznaczała sobie cele nierealne do zrealizowania w czasie rzeczywistym. Twoja lista zadań będzie niekończącym się spisem czynności do odhaczenia a samo odhaczanie nie będzie Ci sprawiało przyjemności ponieważ większość celów nie będzie „Twoja” tylko ku zadowoleniu i opinii innych. Co gorsza, niezrealizowane zadania będą Cię frustrowały i obniżały Twoją motywację do dalszego działania.
 • Jeśli jesteś natomiast osobą, która ma skłonności do narzekania, rozpamiętywania tego co złe i negatywnego myślenia: prawdopodobnie Twoją bolączką jest prokrastynacja i odkładanie zadań na później. Skupiasz uwagę na niezrealizowanych zadaniach przez co nie możesz ruszyć do przodu z postawionymi celami.
 • Jeśli jesteś zaś osobą, która wybiega ze swoimi planami 5-10 lat do przodu, wyznacza cele i optymistycznie patrzy na przyszłość – to również może być dla Ciebie pułapką, ponieważ nadmierne planowanie celów zabiera Ci tyle czasu, że nie masz kiedy ich realizować w czasie teraźniejszym.

Holistyczne zarządzanie sobą w czasie to znalezienie swojego systemu organizacji dnia, tygodnia, miesiąca, życia w zgodzie ze sobą, z własnymi wartościami i z akceptacją na otaczającą nas rzeczywistość i zmieniające się dynamicznie warunki w życiu.

Od czego zacząć przygodę ze swoim indywidualnym stylem organizacji i planowania?

Wyznaczenie swoich wartości życiowych i priorytetów są kluczowym pierwszym krokiem, który byłoby dobrze, byś wykonała. Specjalnie nie używam słowa „powinnaś” ponieważ nie chcę Cię do niczego zmuszać. Decyzja o rozpoczęciu przygody z poznawaniem siebie, życia w ruchu slow life, w radości, harmonii i spokoju ma być Twoją świadomą decyzją. Gwarantuję Ci jednak, że robiąc ten pierwszy krok poczujesz jakbyś rozpoczęła piękną wspinaczkę na swój szczyt: zdobywania swoich celów, życia w zgodzie ze sobą i bycia obecną Tu i Teraz.

Zachęcam Cię do zrobienia ćwiczenia, które przygotowałam dla Ciebie. Jest to popularne ćwiczenie coachingowe, które wydaje się dosyć łatwe, ale uwierz mi takie nie jest. Ćwiczenie znajdziesz tutaj.

Kolejne kroki, które podejmiesz po wyznaczeniu wartości życiowych dają Ci pewność, że idziesz w dobrym dla siebie kierunku. Nagle okazuje się, że:

 • Masz czas na to co dla Ciebie ważne,
 • Planujesz swój odpoczynek i pasje,
 • Czas organizujesz według swoich indywidualnych schematów myślowych zamiast aplikacji i ogólnych metod zarządzania sobą w czasie,
 • Wstajesz rano z uśmiechem na twarzy i czujesz, że żyjesz,
 • Jesteś świadoma chwili obecnej i potrafisz zatrzymać się i podziękować za to co masz,
 • Czujesz wewnętrzny spokój i motywację do realizacji swoich celów,
 • Kładziesz się z poczuciem, że wykorzystałaś na swoje 100% każdy dzień,
 • Potrafisz akceptować zmieniające się warunki i ze spokojem podchodzisz do nieoczekiwanych zmian w swoim życiu.

Jakie to kroki? To od Ciebie zależy i tego co chcesz dokładnie osiągnąć. W tym momencie jeśli chcesz określić swój cel i poznać swój indywidualny plan organizacji zapraszam Cię na bezpłatne spotkanie online: Spotkajmy się! To nic nie zobowiązujące spotkanie online może przybliżyć Cię do Twoich celów a ja z chęcią poznam Ciebie i Twoje potrzeby i marzenia! Mam nadzieję, że będę mogła Ci pomóc w rozpoczęciu tej przygody 🙂

Czy to już ten czas, abym wzięła swoją organizację we własne ręce?

Pewnie zastanawiasz się czy czas, w którym teraz żyjesz jest odpowiedni na zmiany. „Czy mogę sobie pozwolić na przeznaczenie kilku minut dziennie dla siebie?” Powiem Ci jedno: Im dłużej zwlekasz, odkładasz swoje plany na później tym więcej czasu marnujesz. Po co zastanawiać się co by było gdybyś miała więcej czasu? Czy możliwe jest, abyś przestała mówić automatycznie „Nie mam czasu”? Po prostu zrób pierwszy krok i zacznij działać.

Prawdopodobnie jak większość z nas masz cechy wskazujące, że Kobiecy  Syndrom Zabiegania Cię dotyczy. Więcej o KSZ możesz dowiedzieć się z mojego e-booka, który jest do odbioru w prezencie za zapis na newsletter. W samym pliku znajdziesz trzy kluczowe aspekty: definicję, ćwiczenia oraz test wskazujący na to jak bardzo zabiegana jesteś.

Mam do Ciebie prośbę: Poświęć chwilę dla siebie, pobierz e-booka i zrób test oraz ćwiczenia. W trosce o Ciebie i Twoje 24 godziny stworzyłam ten plik, abyś mogła świadomie podejść do swojego czasu i organizacji. Moją misją jest, aby jak największa liczba kobiet poczuła w sobie wewnętrzną moc. Moc do realizowania siebie, swoich marzeń i odwagę do śmiałego planowania i organizacji. Wyciskaj z życia 200% i każda minuta niech będzie dla Ciebie chwilą radości, spokoju i spełnienia.

2 uśmiechnięte kobiety, jedna trzyma kciuk do góry
Trzymamy z Anią (moją klientką) za Ciebie i Twój czas kciuki! Znajdź chwilę dla siebie, pobierz e-booka i zrób ćwiczenia – nie odkładaj ich na później!

Z troską,

Podpis

Karolina

Witaj w Wytwórni Czasu – miejscu dla kobiet, które chcą planować swoje życie w zgodzie ze sobą oraz z odwagą sięgać po marzenia i zamieniać je w cele! Mam na imię Karolina i jestem tu po to by pomóc Ci ogarnąć natłok obowiązków, zwolnić tempo życia i zainspirować Cię do zmian. Bo masz tylko jedno życie, które warto przeżyć na 200% w zgodzie ze swoim czasem.

Dodaj komentarz