Czas czytania: 2 minut

Kobieta Asertywna - Kamila Rowińska

Moja ocena:

5/5

„Kobieta Asertywna” to obowiązkowa książka dla każdej kobiety. Autorką jest Kamila Rowińska – jedna z najlepszych trenerek rozwoju osobistego w Polsce oraz dyplomowany coach. Współautorka książek m.in „Dziennika Coachingowego” oraz autorka bestsellera „Kobieta Niezależna”. Książka jest poradnikiem rozwojowym, pogłębiającym temat Asertywności. Każdy z 8 rozdziałów poświęcony jest innemu spektrum asertywności:

  • asertywności w relacjach z partnerem, 
  • podejścia asertywnego w relacjach z rodzicami, teściami i rodziną
  • komunikatów asertywnych w pracy: wśród współpracowników i przełożonych. 

Dwa z ważniejszych rozdziałów: Asertywne dziecko oraz Asertywność jako sposób działania mobbingowi – ukazują jak kluczowe jest przeciwstawienie się i postawienie swoich granic. Poradnik ma 235 stron, na których są zawarte historie z życia wzięte. Sytuacje oraz case study pomagają wypracować schemat myślenia asertywnego. Są również pytania pogłębiające świadomość. Uzupełnieniem tego jest miejsce na notatki z każdego rozdziału. Autorka swoim lekkim piórem przedstawia ASERTYWNOŚĆ w sposób zrozumiały dla każdego. Książkę polecam ze względu na swoją merytorykę, zwięzłość oraz prosty język. Uważam, że ta pozycja powinna być przeczytana przez każdą kobietę, w każdym wieku. Nie tylko przez tą, która ma problem z asertywną komunikacją. Będzie idealna również dla tych, które nieświadomie wymawiają komunikaty agresywne i manipulacyjne… Aktualne rozszerzone wydanie nosi tytuł: „Asertywna i spełniona”.

3 TOP Cytaty:

1. „Gdy nie mówimy o swoich potrzebach, tworzymy namiastkę związku, wydmuszkę, która nie jest wypełniona prawdą. Z obawy przed odrzuceniem udajemy orgazmy, radość z nietrafionych prezentów i sympatię do znajomych. Boimy się pracy nad relacją i wybieramy drogę na skróty.”
2. „Szacunek do siebie to jedna z moich głównych motywacji do tego, aby zabierać głos w sytuacjach, w których ktoś niszczy moją pracę, urąga moim wartościom lub depcze moje ideały.”
3. „Najczęściej ofiarami mobbingu stają się osoby pracowite, twórcze, zdolne, o cechach perfekcjonistów, które łatwo zyskałyby przewagę nad swoim przełożonym. Jednocześnie mogą być nadwrażliwe, ugodowe, niepewne swojej wartości i mieć delikatną psychikę.”