You are currently viewing Planowanie intuicyjne kluczem do kobiecego sukcesu

Planowanie intuicyjne kluczem do kobiecego sukcesu

Czas czytania: 6 minut
 

Słowem wstępu po dłuższej przerwie

Cześć! Na początku mała wzmianka. Ostatni wpis o Orientacjach czasowych był 31.08.2022 roku. Od tego czasu dużo się podziało w moim życiu prywatnie i zawodowo: urodziłam córeczkę, podjęłam dodatkowo współpracę z firmą Vorwerk Polska i jako Kobieta, Mama, Przedsiębiorczyni próbuję ogarnąć się w nowych rolach. Słowo „próbuję” jest tutaj nie przypadkiem. Czasami mam wzloty i upadki. Czasami mam już na końcu języka słowo „Muszę” albo stwierdzenie „Nie mam czasu”. Mimo wszystko jestem akceptująca dla Siebie i swojego czasu. I zaczynam rozumieć jeszcze bardziej dlaczego kobiety mówią to wszystko do siebie:
 • Z bezsilności
 • Ze swoich przyzwyczajeń i niewspierających schematów myślowych
 • Z braku pewności Siebie
 • Z roztargnienia natłokiem obowiązków
 • Z braku czasu dla Siebie
Dzięki ostatnim miesiącom, w których byłam głównie skupiona na nowej roli Mamy, po ponad 3 miesiącach wyciągam pewne wnioski, doświadczenia i lekcje, którymi będę się z Wami dzieliła. Dlatego ten artykuł jest tym bardziej dla Was, jeśli swoje „Nie mam czasu” wypowiadacie między innymi z powyższych powodów. A jeśli jesteście Mamami w każdym wieku tym bardziej zachęcam Was do dalszego czytania 🙂 Dzisiaj chcę Wam przedstawić Planowanie intuicyjne:  czym ono jest, dlaczego jest tak ważne w życiu każdej kobiety i jak może pomóc w codziennym funkcjonowaniu przy natłoku obowiązków.

Planowanie intuicyjne: czym jest?

Planowanie intuicyjne jest formą zarządzania sobą w czasie w TU i TERAZ. Metoda ta zakłada planowanie dnia w zgodzie ze sobą, swoją aktualną energią, swoimi wartościami życiowymi. Ma za zadanie planować w zgodzie z naszymi aktualnymi potrzebami, tak by zachować uczucie harmonii, równowagi emocjonalnej oraz balansu między sferami życiowymi. Planowanie intuicyjne to nic innego jak po prostu planowanie zadań i natychmiastowe ich wykonywanie.

Planowanie intucyjne

Przykład planowania intuicyjnego z jednoczesnym zastosowaniem Uproszczonego Rejestru Czasu

Dlaczego planowanie intuicyjne jest ważne w życiu każdej kobiety?

Każda z nas jest inna. Nasze dni również wyglądają inaczej. Jednak to co jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania to zachowanie właśnie balansu. Każda z nas ma inne role, które nakreślają konkretne czynności do wykonania. I Każda z nas ma wrodzoną intuicję – przebłyski myślowe, przeczucia i wewnętrzne przekonania prowadzące Nas do wykonywania określonych czynności w danym czasie.

Dzięki planowaniu intuicyjnemu:

 • Poznajemy bardziej Siebie i swoje aktualne POTRZEBY
 • Odkrywamy co jest w Naszym życiu na prawdę ważne, ustalamy WARTOŚCI ŻYCIOWE i priorytety
 • Pracujemy nad swoimi słabościami, emocjami i schematami myślowymi
 • Rozwijamy swoje KOMPETENCJE pod względem organizacji siebie w czasie
 • Uczymy się odpuszczać i akceptować sytuacje, na które nie mamy wpływu
 • Działamy w zgodzie ze sobą, swoim czasem, swoją aktualną energią
 • Dajemy sobie przyzwolenie na przepływ i działanie w harmonii i byciu w TU i TERAZ
 • Mniej się męczymy działając i robiąc to co chcemy i potrzebujemy zrobić by czuć swój WEWNĘTRZNY SPOKÓJ
 • Wykonujemy więcej niż Nam się wydaje przez co jesteśmy bardziej EFEKTYWNE
 • Budujemy swoją PEWNOŚĆ SIEBIE poprzez działanie i wykonywanie czynności w wielu obszarach
 • Uczymy się działać i wykonywać JEDNO ZADANIE NA RAZ dzięki temu odciążamy nasze mózgi przed natłokiem myśli i powracaniem do wielu rozpoczętych zadań
 • Wiemy kiedy Nasze ciała i umysły potrzebują odpoczynku i dajemy sobie ten CZAS
 • Żyjemy i działamy w teraźniejszości, dzięki czemu osiągamy więcej i szybciej, ponieważ nie rozpamiętujemy przeszłości i nie wybiegamy za bardzo w przyszłość.
 • Oszczędzamy CZAS na planowanie i zapisywanie zadań, które w przyszłości mogą okazać się niepotrzebne i bezużyteczne.
 • Żyjemy życiem swoim i zgodnym z Nami, a nie z oczekiwaniami innych
 • Budujemy w sobie ASERTYWNOŚĆ i bronimy granic tego co dla Nas ważne w Naszym życiu
 • Jesteśmy bardziej wyrozumiałe i EMPATYCZNA DLA SIEBIE I OTOCZENIA, ponieważ jesteśmy bardziej świadome swoich emocji, przyzwyczajeń i tego jak myślimy
 • Nasza KOMUNIKACJA wchodzi na wyższy level, ponieważ wiemy czego chcemy, czego potrzebujemy w danej chwili i nie boimy się o tym mówić otoczeniu.
 • Łatwiej Nam mówić o swoich potrzebach na głos
 • Mamy większy DYSTANS DO SIEBIE, do swoich pomyłek, niedociągnięć i tego, że czegoś nie zrobiłyśmy
 • Jesteśmy bardziej akceptujące i kochające siebie bo dajemy sobie prawo do bycia nieidealną a wystarczającą na SWOJE 100%.
 

Jak wykorzystać tę metodę w codziennym kobiecym funkcjonowaniu i od czego zacząć?

Nie da się ukryć, że my kobiety jesteśmy mistrzyniami w wielozadaniowości i tworzeniu sobie niekończących się list zadań. Jesteśmy również mistrzyniami w tym, by wykonywać szybko, dużo i bez zatrzymywania się na swoje potrzeby. Jest to wynikiem po części wychowania przez naszych rodziców, po części przekonań społecznych, które są w nas zakorzenione a po części naszych indywidualnych przyzwyczajeń i schematów wynikających z naszej indywidualności. Planowanie intuicyjne może być dla Ciebie źródłem satysfakcji i inspiracji w życiu codziennym. Od czego zacząć?

Oto kilka rad:

 1. AKCEPTUJ wszystko co się dzieje wokół Ciebie na co nie masz wpływu.
 2. Jeśli masz na coś wpływ i czujesz, że potrzebujesz coś poprawić zrób to TERAZ.
 3. Podczas bycia w TU i TERAZ i planowania intuicyjnego zadaj sobie od razu po przebudzeniu pytanie: Jak chcę by wyglądał mój dzień?
 4. Zwizualizuj sobie swój dzień i przystąp do DZIAŁANIA
 5. DAJ SOBIE CZAS NA ODPOCZYNEK JEŚLI CZUJESZ, ŻE POTRZEBUJESZ ODPOCZĄĆ
 6. W ramach budowania pewności siebie załóż zeszyt i prowadź swój Rejestr Czasu czyli spis czynności, które już wykonałaś. Dzięki temu na koniec dnia będziesz miała całą masę wykonanych zadań, z których możesz być DUMNA.

Pro TIP: Rejestr Czasu możesz prowadzić na dwa sposoby:

 • Zapisując czynności wykonane co 1h (tzw. Uproszczony Rejestr Czasu). W tym wypadku możesz sprawdzić ile jesteś w stanie wykonać w ciągu danej godziny, które czynności lepiej Ci idą rano, a które lepiej zostawiać na wieczór. Taki Uproszczony Rejestr Czasu zwraca również uwagę na to w jaki sposób zarządzasz sobą w czasie i czy wykorzystujesz go w 100% czy w większości przepalasz na tzw. pożeracze czasu. Oczywiście Rejestr Czasu jest w 100% użyteczny jeśli jesteś szczera ze sobą i zapisujesz wszystko, nawet scrollowanie Instagrama 🙂
 • Zapisując czynności związane z Twoimi głównymi codziennymi sferami np. w moim przypadku to sfery:
– ANIELKA (czyli czynności związane z opieką nad dzieckiem), – JA (czyli czynności związane ze mną, moim samopoczuciem, aktywność fizyczna i rozwój), – DOM ( czyli czynności związane z prowadzeniem domu), – PRACA (czyli czynności związane z pracą i prowadzeniem działalności, szkolenia firmowe, spotkania i kursy online). Dzięki takiej formie i zapisywaniu czynności w danych sferach widzę, nad którymi sferami bardziej się skupiałam danego dnia. To znacznie ułatwia mi działanie dnia kolejnego, bo wiem że do poczucia harmonii potrzebuję zająć się w pierwszej kolejności sferą zaniedbaną poprzedniego dnia. 7. Pamiętaj każdego dnia, że JESTEŚ WYSTARCZAJĄCA taka jaka jesteś i to ile wkładasz czasu w swoje życie i bycie tym kim jesteś i jaka jesteś zależy wyłącznie od Ciebie samej. Bądź dla siebie dobra.  

Weź udział w bezpłatnym 31-dniowym wyzwaniu dla Mam, zacznij planować intuicyjnie i budować swoją pewność Siebie!

Z okazji nadchodzącego wielkimi krokami Dnia Matki – w moim przypadku pierwszego Dnia Matki organizuję bezpłatne wyzwanie dla wszystkich Mam. Pragnę, aby każda z Was po tym miesięcznym wyzwaniu planowała intuicyjnie oraz czuła , że działa na swoje 100% w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami. Dlatego, jeśli chcesz poznać zasady wyzwania i wziąć w nim udział przeczytaj Zasady i Regulamin oraz zaakceptuj warunki wyzwania, znajdujące się: TUTAJ

Pozdrawiam z troską,

Karolina Pasławska   PS: Daj znać w komentarzu czy praktykujesz planowanie intuicyjne w swoim życiu i jak ono wpływa na Ciebie! A jeśli chcesz być na bieżąco z treściami zapraszam Cię  na mój profil na Instagramie, gdzie dzielę się wiedzą z bycia TU i TERAZ.  
Zapisz się na newsletter

Karolina

Witaj w Wytwórni Czasu – miejscu dla kobiet, które chcą planować swoje życie w zgodzie ze sobą oraz z odwagą sięgać po marzenia i zamieniać je w cele! Mam na imię Karolina i jestem tu po to by pomóc Ci ogarnąć natłok obowiązków, zwolnić tempo życia i zainspirować Cię do zmian. Bo masz tylko jedno życie, które warto przeżyć na 200% w zgodzie ze swoim czasem.

Dodaj komentarz